Egils Levits tomēr nekandidēs uz otro termiņu Valsts prezidenta amatā. Šodien. 11. maijā, par savu kandidātu paziņos partija "Progresīvie", bet Zaļo un zemnieku savienība pirmajā Valsts prezidenta vēlēšanu kārtā kandidātu nevirzīs.

Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras docente Lelde Metla-Rozentāle sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka Levita lēmums nekandidēt zināmā mērā pārsteidz, jo viņš par gatavību kandidēt paziņoja samērā nesen – 19.aprīlī, mazāk nekā pirms mēneša.

„Process ap prezidenta vēlēšanām kļuvis interesantāks”, sacīja Lelde Metla-Rozentāle, reaģējot uz Valsts prezidenta paziņojumu par atteikšanos kandidēt uz nākamo termiņu. Savukārt, Levita aicinājumam atteikties kandidēt arī otram izvirzītajam kandidātam, politoloģe neredzot loģiku.

Politoloģe norādīja, ka ar 39 "Jaunās Vienotības" un Nacionālās apvienības balsīm ievēlēšanai nepietiek, un acīmredzot Levits nolēma nekandidēt, "lai nebūtu publiskais apkaunojums".

Par to, kāds rezultāts varētu būt gaidāms 31. maijā, kad Saeimai par prezidenta amata kandidātiem jābalso, Metla-Rozentāle sacīja, ka to prognozēt ir ļoti grūti. Viss būs atkarīgs no tā, kas tiks nostādīts pretī esošajam kandidātam – Pīlēna kungam.

--

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 31. maijā. Amata pretendentu vārdus Saeimā var iesniegt no 9. līdz 13. maijam. 

Līdzšinējais Valsts prezidents Egils Levits paziņojis, ka nekandidēs uz otro pilnvaru termiņu, un pašlaik vienīgais pieteiktais kandidāts ir "Apvienotā saraksta" izvirzītais uzņēmējs un politiskā spēka dibinātājs Uldis Pīlēns.  Pīlēnu amatam izvirzījuši visi 15 "Apvienotā saraksta" Saeimas deputāti; iepriekš atbalstu Pīlēnam solījusi arī opozīcijā esošā "Latvija pirmajā vietā".