Mēnesi pirms pašvaldību vēlēšanām nevienam politiskajam spēkam nav intereses gāzt valdību, kaut gan sabiedrībā ir sajūta, ka premjers un ministri ir noguruši un darbs valdībā kopumā nevirzās tik raiti. To šorīt Latvijas Radio raidījuma Labrīt sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes docētāja Lelde Metla-Rozentāle.

Viņa minēja, ka lielākā neapmierinātība šobrīd ir Jaunās konservatīvās partijas biedriem, jo pēc ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāriešanas Nacionālajā apvienībā politiskais līdzsvars koalīcijā ir izjaukts. Tāpēc kāds no potenciāliem risinājumiem varētu būt kādu papildu amatu valdībā pārdalīt par labu „jaunajiem konservatīvajiem”.

Politoloģe skaidro, ka šim politiskajam spēkam īsti nav ko zaudēt, jo bez viņiem valdību nevar izveidot. Tāpēc iespējamas pārbīdes valdībā nevarot izslēgt pēc vēlēšanām, kad politiķu rīcība būšot pragmatiskāka nevis uz vēlētāju vērsta. Esot grūti atbildēt, kas būtu labāk – jauna valdība vai jauns plāns esošajai, kā to piedāvājis Ministru prezidents.