Cik droši varam būt par Latvijas pierobežas pašvaldībām, ņemot vērā Krievijas un arī Baltkrievijas agresiju pret Ukrainu? Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) uzskatījis par pieņemamu pagājušajā nedēļā apmeklēt Baltkrievijas rīkotu pasākumu, viņš arī paudis nevēlēšanos nojaukt totalitāro režīmu slavinošus pieminekļus.

“Mums ir ļoti jāiegulda milzīgs darbs, lai pierobežas pašvaldībās, pirmkārt, cilvēkiem netiktu turpināta “smadzeņu skalošana”. Mums jāsaprot, ka Latvijas pierobeža ir mūsu valsts ārējā robeža un līdz ar to arī Eiropas ārējā robeža,” intervijā raidījumā Labrīt sacīja politologs, sabiedrisko attiecību uzņēmuma "Mediju tilts" līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

“Protams, interese vājināt robežu un pierobežas pašvaldības būs vienmēr, jo tas ir pirmais postenis. Mēs nevienā brīdī nedrīkstam justies droši attiecībā pret ienaidnieku,” norāda Rajevskis.

Jāatgādina, ka Valsts drošības dienests izplatījis informāciju, ka Krievijas un Baltkrievijas specdienesti ir īpaši ieinteresēti savervēt tādu Latvijas pašvaldību amatpersonas, kas atrodas austrumu robežas tuvumā un kurās NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros izvietoti sabiedroto valstu spēki.