Veselības apdrošināšana ir Latvijā populārākais apdrošināšanas veids un tas ir viens no svarīgākajiem darba devēju bonusiem saviem darbiniekiem. Uz valsts pakalpojumiem ir garas rindas, bet privātajā medicīnā pēdējos gados cenas palielinās, tāpēc daudzi darba devēji priecājas, ka šogad būtiski palielināts ar nodokļiem neapliekamais limits veselības apdrošināšanas polisēm – no 426 eiro līdz 750 eiro.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins veselības apdrošināšanas pieaugumu par padsmit procentiem gadā skaidro ar to, ka darba devējiem nepieciešami veseli darbinieki.

Apdrošināšanas sabiedrības "Balta" Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča stāsta, ka pērn apdrošināto uzņēmumu skaits palielinājies par 16%. Veselības apdrošināšanas atlīdzībās pērn izmaksāts par 35% vairāk nekā gadu iepriekš – 26 miljoni eiro un tas saistīts ar cenu pieaugumu medicīnā.

Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore Ināra Pētersone stāsta, ka vidējais cenu pieaugums medicīnā pērn bija no 7% līdz 12% un to ietekmēja īres un komunālo pakalpojumu, algu un kredītprocentu pieaugums, medicīnas materiālu un medikamentu sadārdzināšanās. Bet pakalpojumu cenas pieaugušas atšķirīgi.

Cenu celšanās veselības nozarē samazināja pieejamo pakalpojumu daudzumu, tāpēc šogad palielināts limits, no kura darba devējam par veselības apdrošināšanas polisēm jāmaksā darba algas nodokļi.

Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore Ināra Pētersone vērtē, ka problēmas veselības nozarē saglabāsies nepietiekamā finansējuma dēļ.

Pērn veselības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 155 miljonus eiro un apdrošināšanas polises daļēji kompensē valsts finansējuma trūkumu veselības nozarē.