Ar ministru rokādēm ir plānots izbeigt lēmumu pieņemšanas bremzēšanu, savukārt ar koalīcijas paplašināšanu varētu izvairīties no veto tiesību likšanas, ņemot vērā priekšā esošās smagās reformas veselības un izglītības nozarēs. Tā intervijā Latvijas Radio teica valdības vadītājs Krišjānis Kariņš no Jaunās Vienotības. Ar jaunāko memorandu un ministru nomaiņu viņš gribot sapurināt savus koalīcijas partnerus, jo pašlaik daļa strādājot ar domu, ka viņiem nav konkurences.

Kariņš kā nākamo ekonomikas ministru redzētu uzņēmēju Uldi Pīlēnu no "Apvienotā saraksta". Pašreizējos ministrus viņš kritizēt negribot.

Valdības vadītājam šodien, 11. augustā, plānota tikšanās ar "Apvienoto sarakstu" un Nacionālo apvienību, lai uzklausītu koalīcijas partneru nostāju par premjera izvirzītajiem nosacījumiem šīs valdības pastāvēšanai.

Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" sola savu nostāju paust preses brīfingā, kas sasaukts īsi pirms tikšanās ar premjeru.

Ja Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" būtu apmierināti ar premjera piedāvājumu par ministru rokādēm, tās nez vai rīkotu īpašu preses konferenci pirms tikšanās ar Kariņu. Tā premjera ultimatīvos piedāvājumus koalīcijas partneriem vērtē Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras profesore Ilga Kreituse.

Viņa pieļauj, ka Jaunā Vienotība pašvaldību lietu ministriju grib sev, lai Rīgā par mēru ieceltu savu cilvēku, savukārt otrs variants paredz koalīcijas izjukšanu, jaunas valdības veidošanu un reizē arī Kariņa demisiju.