Mēs neesam pretinieki viens otram, mums ir kopīgs pretinieks – Covid-19, tā intervijā Latvijas Radio teica premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Kā norādīja Kariņš - Covid pandēmija pastāv, neraugoties uz to, ka daļa iedzīvotāju tam netic. Saeimas Aizsardzības komisija, skatot priešlikumus Covid izplatības pārvaldības likumā, iespējams, kaut ko likumā varētu uzlabot, taču galvenais nosacījums cīņā pret pandēmiju joprojām būs vakcinācija.

Premjers teica, ka pērn vienīgais veids, kā varējām sevi pasargāt, bija palikt mājās, līdz ar to nācās arī ierobežot ekonomiku, taču patlaban ir iespēja vakcinēties, ir lieli vakcīnu krājumi, un valdība ne skolas, ne ekonomiku neslēgs.

Vakcinētajiem vai Covid pārslimojušajiem iedzīvotājiem nekādi ierobežojumi nav plānoti, bet nevakcinētajiem visi pakalpojumi nebūs pilnvērtīgi pieejami – viss, kas saistīts ar pasākumiem iekštelpās. Kā norādīja Kariņš, valdībai ir tikai divas iespējas – turēt ekonomiku, kas patlaban labi attīstās, atvērtu un aicināt cilvēkus vakcinēties, vai neaicināt un slēgt ekonomiku. To valdība nevēlas.

Premjers arī atklāja, ka nodokļus nav plānots paaugstināt, tieši otrādi – valdībā notiekot diskusijas par iespējām kādus maksājumus mazināt.

Komentējot protestus pret obligāto vakcināciju, premjers sacīja, ka dusmas uz valdību viņš izprot un tas nav pārsteigums, jo vīruss uz dusmām nereaģē.