Visdrīzākajā laikā ir nepieciešams atkal aktualizēt Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, jo tas no visiem lielajiem kultūras infrastruktūras projektiem ir visgatavākais, bet nepelnīti atstāts novārtā – uzskata projekta virzītāji.

Rīga joprojām ir viena no ļoti retajām Eiropas galvaspilsētām, kurai nav sava valsts nozīmes Laikmetīgās mākslas muzeja. Par tā tapšanu runā jau 30 gadu garumā, vairākkārt ideja jau pietuvojusies mērķim, bet allaž gadījies kāds šķērslis, kas to apstādinājis. Šobrīd jau ir pilnībā gatavs muzeja tehniskais projekts, tāpat ir vairāki citi pateicīgi faktori, kas atkal varētu "iekustināt" muzeja tapšanas īstenošanu.

Laikmetīgās mākslas muzejs ir viens no trim vērienīgajiem kultūras objektiem, par kuru vajadzību diskutē jau vairākas dekādes. Nacionālā bibliotēka pa šo laiku uzcelta, šobrīd aktualizēta koncertzāles būvniecība, bet muzejs palicis ēnā.

Vairāku iemeslu dēļ šobrīd ir svarīgs brīdis, lai projektu atkal izkustinātu no sastinguma, uzskata Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese.

Pirmkārt, viens no lielajiem trumpjiem ir tas, ka muzeja projekts ir pilnībā izstrādāts un gatavs būvniecībai. Projekta autors ir pasaulslavenais britu arhitekts Deivids Adžejs sadarbībā ar Jura Mitenberga biroju. Muzeja aktualizēšanai tieši šobrīd ir arī vēl citi pateicīgi faktori.

Publiska diskusija tiešsaistē par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību bija plānota šodien, 17.jūnijā, kurā līdz ar nozares ekspertiem piedalītos arī valdības un Rīgas domes pārstāvji un spriestu par sadarbības modeļiem un stratēģiju muzeja projekta īstenošanai praksē.

Trešdienas pēcpusdienā gan diskusijas rīkotāji nāca klajā ar paziņojumu, ka diskusija tomēr šodien nenotiks, tā pārcelta uz 29.jūliju.