Kopš vīrusa uzliesmojuma un ārkārtas situācijas ieviešanas valstī, sabiedrības veselība bieži apspriesta, taču vai pietiekama uzmanība pievērsta arī psihiskajai veselībai. Gan bērnu, gan darbspējīgo, gan arī senioru psihologi secina, ka katrā sociālajā grupā patlaban ir savi izaicinājumi, kas saistīti ar bailēm, vientulību, darba iespējām, nesapratni vai dusmām par notiekošo un tam līdzīgām sajūtām. Tādēļ speciālisti aicina šobrīd pievērst tikpat lielu uzmanību garīgajai veselībai kā roku higiēnai.

“Daudzi cilvēki šobrīd saskaras ar problēmām darbā – zaudē darbu vai ir jāpielāgojas darbam kaut kādos neierastos grūtos apstākļos, kā mājas. Daļa cilvēku zaudē darbu un komplektā nāk problēmas ar naudu. Tāpēc no manas puses nāca šāds solis piedāvāt psihologa konsultācijas bez naudas barjeras tiem, kam tas tiešām ir nepieciešams,” stāsta psihologs Reinis Lazda.

Viņš ir specializējas tieši darba un organizāciju psiholoģijā. Lazda turpina, ka tieši nopietnu pārmaiņu un krīžu laikā cilvēkiem pastiprināti nepieciešama arī psiholoģiskā palīdzība, jo ne visiem ir viegli pielāgoties izmaiņām ārkārtas situācija. Psihologs saka, ka pagaidām kopš palīdzības piedāvājuma publiskošanas, aptuveni nedēļas laikā zvanītāju nav ļoti daudz, taču jau iezīmējušās tendences, par ko cilvēki vēlas aprunāties ar speciālistu.