Tuvojoties Latvijas Radio 95. gadadienai, kas būs jau svētdien, 1.novembrī, šodien noslēdzam ierakstu sēriju, kurā iepazīstinām ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā. Un visi radio ļaudis pamana, ja darbā nav Modrītes Užules. Reiz Modrīte bija salauzusi plecu, un, kamēr viņa ārstējās, šķita – radiomājā „kaut kas nav tā”. Modrīte ir apkopēja, kuru pazīst pēc rūpīgās attieksmes pret darbu un sirsnīgās sasveicināšanās ar katru kolēģi.

„Mēs esam uzkopšanas serviss. Darbu radiomājā es uzsāku jau 2012.gada jūlijā, precīzāk – 7.jūlijā,” ar sevi iepazīstina Modrīte Užule. Viņa nav radio štata darbiniece, bet šajos astoņos gados visi viņu pieņēmuši kā savējo. Radio mājas vairāk nekā 5000 kvadrātmetru uzkopšanā gan viņa nav vienīgā; Modrīte ir dežūrapkopēja.

„Mans pienākums ir no rīta apslaucīt ieejas zonu, stikliņus notīrīt, labierīcībās salikt papīrus, salvetes, šķidrās ziepes, savest vizuāli visu kārtībā. Ja kas izlijis – uzslaucīt, protams. Vēl man ir klāt trepes pie vecā lifta. Četras stundas, sešas reizes nedēļā,” viņa uzskaita.

Savulaik Modrīte Užule strādāja Rīgas porcelāna rūpnīcā, glazēja traukus.

„Rīgas porcelāna rūpnīca Maskavas ielā bija mana pirmā darbavieta, iestājos tur 18 gadu vecumā. Nostrādāju tieši 15 gadus – no 1982. līdz 1997.gadam,” viņa atceras.

Bet 1997.gadā uzņēmumu likvidēja. "Bezdarbniekos" bijušie strādnieki neesot varējuši tikt, jo "viņiem ar tiem nodokļiem kaut kas nebija laicīgi samaksāts". Bet Modrīte īsā laikā pati atradusi citu darbu.

"Sanāca tā, ka janvārī mums izsniedza dokumentus un februārī sākās tā „Rīgas Satiksmes” konduktoru ēra. Mans kaimiņš bija autobusa vadītājs, es aizgāju uz Vestienas ielu painteresēties – ņems, neņems mana auguma dēļ? Viņi teica – varat pamēģināt! Un tā es nobraucu 12 gadus „Rīgas Satiksmes” autobusos. Visu Rīgu esmu izbraukājusi!” stāsta Modrīte un piemin savu nelielo augumu, kura dēļ radio kolēģi viņu mīļi iesaukuši par „mazo apkopēju”.