Latvijas Radio 95. dzimšanas dienas gaidās šonedēļ turpinām ierakstu sēriju, kurā iepazīstinām jūs ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā. Bet, par laimi, tas gadās ļoti reti, jo Latvijas Radio tehniskie ļaudis ir ļoti pieredzējuši profesionāļi. Guntis Sūniņš ir viens no maiņu priekšniekiem Signālu vadības centrā, ko varētu dēvēt arī par radio smadzenēm.

Signālu vadības centrs ar daudzajiem ekrāniem, kuros lēkā krāsaini skaņas stabiņi, bet uz pultīm mirdz zaļas un sarkanas gaismiņas, man vienmēr likusies noslēpumainākā vieta Latvijas Radio. Kas te īsti notiek?

„Mums radio ir astoņas, pat deviņas studijas, jo ir taču arī multimediju studija. Un visi signāli no studijām sanāk kopā šeit, Signālu vadības centrā. Mēs te varam noklausīties, kas notiek jebkurā studijā, un vajadzīgo studiju „uzkomutēt” uz vajadzīgo raidītāju. Piemēram, pašlaik no trešās studijas iet pirmā programma. Tātad mums trešā studija jāpieslēdz pirmās programmas raidītājam,” stāsta Guntsi Sūniņš.

Sapratāt? Vārdu sakot, Guntis un viņa kolēģi atbild par to, lai skaņa no mikrofoniem Doma laukumā aizietu līdz raidītājiem TV un radio tornī Zaķusalā, no kurienes tālāk signāls nonāk jūsu radio aparātos.