Augustīnu Delli, kolēģu sauktu par Gustu, visbiežāk var satikt pie Latvijas Radio leģendārās pirmās studijas, kur notiek visi lielie mūzikas ieraksti un koncerti. Viņš tiem pielāgo visus mikrofonus, vadus un pārējo aparatūru.

“Viens no likumiem: dzīvs vai miris, bet visam ir jāstrādā! Tā tas radiomājā ir. Ir tādas vietas, kur viss jau ir gatavs – tikai atnāk, iespiež pogu un aiziet, un ir tādas, kur tev katru dienu viss tas ir jāuzbūvē. Dažās studijās vairākus gadus nekas netiek pārbūvēts, bet mums uz katru ierakstu viss ir jāpārkrāmē! (..) Sajūta otrā mikrofona pusē ir laba. Protams, ir neliels stress, ka tu esi tehniski atbildīgs par to, kā viss tas skan – vai tur vējš neiepūtīs, muša neuzsēdīsies uz mikrofona vai putniņš neiečivinās. Bet lielāka atbildība ir tam, kas runā tajā mikrofonā,” stāsta Augustīns Delle.

Gaidot Latvijas Radio 95. dzimšanas dienu, kura būs jau pēc dažām dienām, 1.novembrī, šonedēļ turpinām jūs iepazīstināt ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā.

Kā atceras mūsu šīsdienas stāsta varonis – pieredzējušais skaņu inženieris Augustīns Delle – sensenos laikos kādā visai stīvā Latvijas Radio jubilejas koncertā galveno jautrību izraisījusi tieši viņa putrošanās ar mikrofoniem uz skatuves. Bet ikdienā Gusta profesionalitāti neviens neapšauba – par mūzikas ierakstu tehnisko kvalitāti Latvijas Radio viņš gādā jau vairāk nekā pusgadsimtu.