Tiešsaistē no 21.aprīļa līdz 23.aprīlim norisināsies bezmaksas reāllaika radošās programmēšanas darbnīca mākslas studentiem un citiem interesentiem britu elektroniskās mūzikas improvizācijas mākslinieces Šellijas Notsas vadībā, ko organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija ("MPLab") jauno mediju mākslas festivāla tiešsaistes lekciju un radošo darbnīcu programmas "Hybrid Labs" ietvaros.

Algoreivs tā ir algoritmiskā deju kultūra, kurā priekšnesumi norisinās sekojošā veidā – skatuves mākslinieks reāllaikā raksta programmatūru, raksta kodu, kas rada mūziku. Tātad – improvizē muzikāli, rakstot programmas. Šī programmēšana, tas teksts kļūst arī par performances vizualizāciju. Tas, kas rodas, ir improvizēta deju mūzika.

Šellija Notsa darbojas algoritmiskā mūzikā ar programmatūru, kuras nosaukums ir SuperCollider – tā ir tāda teksta veida valoda, kurā ir iespējams aprakstīt skaņas veidošanu. Darbnīcas laikā viņa iepazīstinās, kā ar datora palīdzību uzrakstīt sintezatorus un kā tos digitāli darbināt. Būtībā apgūsim skaņu sintēzi datorā.

Festivāls HybridLabs aizstāj ikgadējo novembra festivālu Apdeits. Šogad tajā aktualizē dažādas digitālās prasmes, piemēram, digitālu 3D objektu veidošanu, 3D skenēšanu, tas notiek dažādu starptautisku mākslinieku vadībā. Savukārt maijā būs vizualizāciju un projekciju veidošanas darbnīca.