Kopš janvāra sākuma jaunu izglītojošu platformu "Augsim muzejā!" piedāvā Rakstniecības un mūzikas muzejs. Tās mērķis ir uzturēt saikni ar sabiedrību un darīt to rotaļīgi izglītojošā veidā. Platforma veidota kā virtuālā māja ar dažādām istabām, kuras apmeklējot, var iepazīt muzeja priekšmetus, uzklausīt rakstnieku un mūziķu stāstus, pat iemācīties izjaukt un salikt mūzikas instrumentus.

Viesistabā, piemēram, var satikt komponistu Jēkabu Nīmani, virtuvē kopā ar rakstnieci Lauru Vinogradovu pagatavot Snīpulīša cukurcepumus, bet pagrabā – papriecāties par kādu skaistu kādreiz aktrisei Verai Singajevskai dāvinātu aksesuāru.

Latvijas Radio pavadone pa virtuālo māju – projekta vadītāja Diāna Kaņepa – vispirms ved caur priekšnamu, kurā var sasveicināties ar māju un uzzināt, ka apmeklētājam būs iespēja paviesoties divās istabās, virtuvē un pagrabā. Katra telpa atspoguļo tās būtību, bet kopumā pār visu māju dominējoši valda literatūras un mūzikas atmosfēra.

Viesistabā var sastapt radošas personības, tur atrodas "Grāmatu plauks" un "Mūzikas skapis".Viesistabā darbojas arī Orķestra skola, kurā var izzināt un iepazīt orķestri un tajā spēlētos mūzikas instrumentus.

No viesistabas platformas "Augsim muzejā!" apmeklētājs var tālāk doties uz darbistabu, kur arī pats var dažādi radoši izpausties, piemēram, pamēģinot atšifrēt Aspazijas rokrakstu vai atrisināt vārdu režģi.Tāpat mājā atrodas arī virtuve, kas ļauj ielūkoties muzeja aizkulisēs, kā arī pagatavot ēdienu kopā ar kādu radošu cilvēku par literatūras vai mūzikas tēmu.

Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule atzīst, ka projekta galvenais mērķis ir veidot draudzīgu un pozitīvu saziņu ar sabiedrību, kas ir vienkārša, nepiespiesta, bet vienlaicīgi arī izzinoša.

Tīmekļvietne "Augsim muzejā!" tiks regulāri papildināta ar jaunu saturu, un rudenī durvis vērsies arī spēļu un bēniņu istabām.