Rīgas dome vasarā iztērēja vienu miljonu un 200 tūkstošus eiro vakcinēšanās motivēšanas programmai izglītības iestādēm, taču, neraugoties uz šo programmu, joprojām ir liela daļa izglītības darbinieku, kas nav vakcinēti, intervijā Latvijas Radio atzina Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka (Latvijas attīstībai).

Viņa informēja, ka dati, kas apkopoti līdz piektdienai, liecina, ka pirsmskolās 9% no darbinieku kopskaita vai nu nav uzsākuši vakcināciju vai vispār negrasās vakcinēties. Šādu darbinieku ir nedaudz vairāk par 300. Problēmas ir 17 bērnudārzos no 149, kur nevakcinēto darbinieku skaits ir pietiekami liels, lai ietekmētu bērnudārza darbību. Dažos bērnudārzos arī to vadītāji esot izteikti vakcīnskeptiski.

RD uzdevums tagad ir nodrošināt, lai šie bērnudārzi nepārtrauc darbu, dažos varētu saīsināt darba laiku, pārstrukturēt darbību.

Skolās 6% jeb aptuveni 300 darbinieku ir tādi, kam vakcinēšanās situācija nav sakārtota. RD Izglītības departaments rīko dažādas sapulces un individuālas pārrunas ar skolām. Ja situācija nemainīsies, nāksies darbinieku pienākumus pārstrukturēt, jo darbinieku trūkst. Atalgojums nav tik vilinošs, lai tas būtu motivators vakcinēties.

Patlaban 10% no visām klašu grupām Rīgā mācās attālināti. Ratinīka aicināja izglītības darbiniekus būt epmpātiskiem, saprast kopējo labumu un noticēt zinātnei, jo, strādājot izglītības nozarē, tā tam būtu jābūt.