Vai K vitamīna došana jaundzimušajiem tiešām ir riskanta, kā to apgalvo vakcinācijas pretinieki? Un vai taisnība, ka kopš "Saskaņas" gāšanas Rīgā pazudušas rindas uz bērnudārziem? Par to stāsts "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu pārskatā.

K vitamīns jaundzimušajiem

Vairākkārt esam vēstījuši par Covid vakcīnu dezinformāciju sociālajos medijos. Pandēmijas laikā daudz jaunu atbalstītāju guvusi arī kāda lapa, kas ir pret visa veida vakcīnām. Tagad tās autore uzfilmējusi video, stāvot pie Rīgas Dzemdību nama. Tajā stāsta par to, kādu ļaunumu it kā nodarot K vitamīns jaundzimušajiem. To mazuļiem dod pirmajās dzīves dienās, lai aktivizētu asins recēšanu un tā pasargātu no dzīvībai bīstamas asiņošanas. Ar kādām puspatiesībām lapas autore maldina jaunos vecākus?

Bērnudārzu rindas Rīgā - vai tiešām tās līdz ar varas maiņu ir izzudušas?

Aizvadītajā nedēļā valdība atbalstīja piecu miljonu eiro aizdevumu Ogres un Liepājas pašvaldībām jaunu bērnudārzu celšanai. Valdības sēdi premjera prombūtnes laikā vadīja viņa biedrs - tieslietu ministrs un JKP vadītājs Jānis Bordāns. Preses konferencē pieminot lēmumu aizdot pašvaldībām naudu, viņš sacīja, ka Rīgā rindu uz bērnudārziem vairs neesot. Tā nav tiesa. Bērnudārzu rindas Rīgā nekur nav pazudušas.

AUTORES: Ilze Vēbere, Evita Puriņa