Kāpēc Zaļo un zemnieku savienības valdes loceklis izplata Covid dezinformāciju? Un cik pamatotas ir sociālajos medijos lasāmās baumas, ka Eiropas Savienībā drīz reģistrēs vairākus jaunus Covid-19 medikamentus, tāpēc vakcinēties pret slimību vairs nevajadzēs?

Maldinošs masku eksperiments

Kamēr opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības deputāti no Saeimas tribīnes aicina lēmumu pieņēmējus pandēmijas jautājumos būt godīgiem un nešķelt sabiedrību, viens no šīs partiju apvienības līderiem sociālos medijus aktīvi piepilda ar Covid dezinformāciju. Runa ir par ZZS valdes locekli, bijušo Ogres novada domes izpilddirektoru Pēteri Dimantu. Viņš savā Facebook kontā regulāri stāsta, ka sejas maskas ir bīstamas, vakcīnas eksperimentālas, bet bērnu vakcinēšana esot noziegums. Viņš aicina ar paša uzņemtajiem video dalīties, un cilvēki to arī dara - atsevišķi video tālāk padoti pat vairāk nekā piectūkstoš reižu.

Lielu popularitāti guvis arī viens no viņa jaunākajiem video, kurā Dimants eksperimentē ar masku un gaisa kvalitātes mērītāju. Ar tiem nosaka ogļskābās gāzes koncentrāciju telpās - jo šīs gāzes vairāk, jo gaiss sliktāks un lielāka iespēja citiem saslimt, ja telpā ir kāds inficēts cilvēks.

Vai tiešām drīzumā gaidāmas zāles, ar kurām varēs aizstāt vakcinēšanos pret Covid

Sociālajos medijos pēdējās dienās izplatās apgalvojumi, ka vakcinācija vairs nebūšot vajadzīga, jo drīz Eiropas Savienībā būs pieejami jauni efektīvi terapijas līdzekļi Covid-19 ārstēšanai. Skaidrojām, kā šī teorija radusies, kas tās ir par zālēm un kāpēc tās neaizstāj vakcīnas.

Autores: Evita Puriņa, Jūlija Bite