Reemigrantiem arī šogad iespēja gūt atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai vai attīstībai. Šajā gadā valdība lēma finansējumu programmai palielināt. Savukārt pērn kopumā visos reģionos atbalstīti tikai deviņi projekti, jo daudzi reemigranti nebija fiksējuši savu uzturēšanās adresi arī ārvalstīs. Starp īstenotajiem projektiem ir autoservisa izveide Priekuļu novadā un mobilais ēdināšanas uzņēmums Saldū. Ar kādiem izaicinājumiem, sākot uzņēmējdarbību, saskārušies tie, kas atgriezušies Latvijā?

Pērn kopējais interesentu skaits par finansiālu atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai vai attīstībai visos piecos plānošanas reģionos pārsniedza 170. Pavisam tika iesniegti 17 projekti, savukārt atbalstīti tikai deviņi. Savukārt šī gada konkursam reemigrantiem ir iespēja pieteikties līdz 4.oktobrim.

Kas jāņem vērā, šogad iesniedot projektu, skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vecākais konsultants Varis Putniņš.