Ar katru dienu Ukrainu pamet arvien vairāk cilvēku. Rindas pie valsts robežas ar Poliju jau sasniedz vairāk nekā 30 kilometrus. Kara bēgļi tajās pavada vairāk nekā diennakti, tikmēr vēl daļa attālumu šķērso kājām. Nokļuvuši Polijā, daudzi novārguši dodas uz tuvākajām bēgļu nometnēm. 

Vienā no vairākām bēgļu nometnēm Polijā ir tūkstošiem cilvēku no Ukrainas – pārsvarā, protams, sievietes un mazi bērni. Bet var manīt arī vīriešus, kuri pēc tautības nav ukraiņi un kuri nav iesaukti obligātajā dienestā. Cilvēki šeit ir izmisumā. 

Visi saka, ka ir haoss – nezina, kur palikt. Te ir vairākas gultas, kurās, protams, viņi arī nakšņos. Taču tās arī ātri tiek aizpildītas. Šeit cilvēkiem sniedz palīdzību – gan ēdienu, gan drēbes. Viņi saka, ka viss nepieciešamais te ir. Vietējie mēģina palīdzēt, bet situācija ir skaudra.

Ik pēc laika skaļruņos atgādina, ka tūlīt aties autobuss uz kādu no Polijas pilsētām, lai no tām kara bēgļi dotos tālāk. Karčovas iepirkšanās centrā, kur šobrīd ir ierīkota bēgļu nometne, visu laiku ierodas automašīnas un autobusi – pilni ar cilvēkiem. Tāpat nemitīgi ved pārtiku, drēbes, higiēnas preces, dzīvnieku barību, segas – visu nepieciešamo cilvēkiem, kuri bēguši no nāves vien ar somu plecos.

Iepirkšanās centrā, kas līdzīgs lielai noliktavai, ir tūkstošiem gultu, kurās, satinušies segās, guļ kara bēgļi. Kāds iekārtojies arī uz zemes. Lielāko daļu gultu aizpildījuši vīrieši, kuru izcelsmes valsts nav Ukraina. Tie ir pakistānieši, afganistānieši, marokieši – tūkstošiem viesstrādnieku un studentu no Ukrainas.

Automašīnu stāvlaukumā drūzmējas vairāki simti, iespējams, tūkstoši cilvēku. Te gan vairāk var sastapt ukraiņu sievietes ar maziem bērniem.