Kamēr Krievija turpina pilna apmēra iebrukumu Ukrainā, Kijivas pievārtē sākusies pērnā gada pavasarī nodarīto postījumu atjaunošana. Irpiņā rekonstruē veselu kvartālu ar 60 ēkām. 

Pārdesmit kilometrus no Kijivas – Irpiņā – valda rosība. Klaudz āmuri, dun celtnieku darbarīki, rūc ekskavators. Tiek atjaunotas Krievijas vispārējā iebrukuma sākumā mazāk sabojātās ēkas, bet pilnībā iznīcināto namu vietā pamazām slejas jaunbūves.

"Šis ir pats lielākais kvartāls, kas šobrīd par dažādiem līdzekļiem tiek atjaunots – gan par apgabala naudu, gan par valsts naudu, gan arī par Likvidācijas fonda un fonda "United24" līdzekļiem," stāstīja Kijivas apgabala administrācijas vadītāja padomnieks atjaunošanas jautājumos Oleksandrs Oniščenko. 

Viņš ir piekritis izrādīt objektus Irpiņas apkaimē, kuru atjaunošana jau ir sākusies.

Kijivas apgabals ir viens no vissmagāk cietušajiem Krievijas vispārējā iebrukuma sākumā. Kopumā postījumi nodarīti 28 tūkstošiem objektu. 

No tiem lielākā daļa ir dzīvojamās mājas. Viskritiskākā situācija ir Bučas, Irpiņas, Hostomeļas, Borodjankas, Makarivskas un Dmitrivskas apkaimēs.