Kopš 24. februāra no Ukrainas bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm devušies vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku, paziņojis ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi. Vairāk nekā puse no viņiem devušies uz Poliju. (ja ir jaunākas ziņas, var atjaunināt) Kara bēgļu kļūst arvien vairāk. Dzimteni atstājušie stāsta, ka vilcienā nācies 20 stundas stāvēt kājās, lai tikai nonāktu drošībā. Linda Spundiņa bija devusies uz Pšemislas dzelzceļa staciju Polijā, kurā piestāja vilciens ar 2000 bēgļiem no Ukrainas.

Ieejot nelielajā Pšemislas dzelzceļa stacijā, kas ir pirmā pieturvieta Polijā no Ukrainas bēgošajiem, jābūt uzmanīgam, sperot kāju. Šeit cilvēki drūzmējas, var manīt, ka kāds tepat ir arī nakšņojis. Skatos, kā māte uz grīdas maina mazulim autiņbiksītes. Brīvprātīgie atbild uz satrauktajiem jautājumiem, visi viens otram cenšas palīdzēt.

Pa ceļam uz peronu, mani pārtver kāds marokietis, viņš jautā, kur var iegādāties telefonam sim kārti. Jāteic, ka šeit var manīt ļoti daudz indiešus, pakistāniešus un citu tautību viesstrādniekus un studentus, kas, tāpat kā visi pārējie, bēguši no kara.

Kad nonāku uz perona, kāds vīrietis man piedāvā siltu zupu. No tās laipni atsakos un noskaidroju, kur piestāj vilciens no Ukrainas.

Te ir pirms stundas pienācis vilciens no Ukrainas. Stāvu netālu no vietas, kur cilvēki dodas uz pasu kontroli. Rindas ir milzīgas. Gan poļu policisti palīdz, tāpat arī medicīnas darbinieki, zemessargi, brīvprātīgie. Cilvēki ir noguruši. Nav zināms, kad būs nākamais vilciens. Vietējie, kas šeit strādā, stāsta, ka vilciens varētu nākt varbūt pēc stundas, varbūt pēc piecām.

Vienā vilcienā ierodas aptuveni divi tūkstoši cilvēku no Ukrainas. Dienā pienākot kādi četri pieci vilcieni. Margarita stāsta, ka te strādā simtiem cilvēku, kas sniedz palīdzību ukraiņiem.