Kopš septembra vidus notiek intensīvs darbs pie Ināras Kolmanes spēlfilmas "Mātes piens" uzņemšanas, kuras pamatā ir slavenais Noras Ikstenas romāns. Filmēšanas pirmais posms aizritēja Limbažu rajonā un šobrīd filmēšanas grupa strādā dažādās Rīgas vietās.

Filmas centrā būs mūsdienu Latvijas kino reti apskatīts periods – padomju gadi. Pamatā stāsts risināsies 70. un 80. gados, kad jauna daudzsološa ārste konfliktā ar varu zaudē teju visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu.

Viena no filmēšanas epizodēm notika pie Rīgas 49.vidusskolas. Agrā svētdienas rītā pie Rskolas redzams bērnu pulciņš ar pionieru kaklautiem. Pie ēkas piestiprināta plāksne ar uzrakstiem latviešu un krievu valodā.

Bērnu uzdevums ir uzskriet pa kāpnēm un doties iekšā skolā, un viņu vidū ir arī viena no filmas galvenajām varonēm – Nora, ko uz skolu atvedis patēvs un no kura viņa uz kāpnītēm mīļi atsveicinās. Tiek filmēta viena no epizodēm, kas ataino 80. gadu sākumu.

Pēc epizodes uzņemšanas rodas iespēja aprunāties ar filmas režisori Ināru Kolmani.

''Šodien ir drusku par daudz vēja, bet pārējais filmēšanai spēlē par labu. Mēs vaktējam, lai nav mašīnu atspīdumu skolas logos, tā kā ķeram momentus. No 15.septembra mēs ļoti intensīvi strādājm ārpus Rīgas – Limbažu pusē un tālu pie Lietuvas robežas Reņģē, kur mēs atradām brīnišķīgu vecu staciju, tādu, kādu mums vajag, tādu, gandrīz vai nekurienē. Un tagad mēs esam atpakaļ Rīgā. Vakar un aizvakar filmējām Rīgas dzīvokli, šodien mums ir skolas ainas un kafejnīcas aina, jā, padomju kafejnīca, tā kā mūsu galvenās varones ēdīs saldējumu no padomju laika saldējuma trauciņiem, tādi mums arī ir atrasti," stāsta Ināra Kolmane.

"Saistībā ar šo filmu var just lielu rezonansi, bet es to cenšos laist drusku "gar ausi", lai man tā atbildības sajūta nav par smagu, lai mēs visi varam brīvi un radoši strādāt, bet mums ir ļoti laimējies ar komandu, var teikt, ka tiešām tā ir tāda sapņu komanda. Visi zobratiņi strādā, visiem ir laba humora izjūta, un tas ir ļoti svarīgi, jo mēs tomēr filmējam diezgan traģisku stāstu, tā ir drāma," turpina režisore.

Atsevišķas filmas epizodes plānots uzņemt arī vēlākā rudenī, jo tajās svarīgi, lai kokiem jau būtu nobirušas lapas, tāpat filmas veidotāji ļoti cer, ka šoziem uzsnigs sniegs, kam arī nozīmīga loma filmas vizuālajā tēlā.

Ilgāka filmēšana vēl paredzēta arī nākamā gada vasarā, un ja viss ies kā plānots, tad filma ''Mātes piens'' pirmizrādi piedzīvos 2022.gadā.