Rēzeknē savas otrās mājas vismaz uz laiku atraduši ap 300 Ukrainas bēgļu. Daudzi no viņiem Rēzeknē dzīvo jau vairāk kā gadu un pamazām iekļaujas gan darba tirgū, gan arī vietējā kultūras dzīvē. Tajā pašā laikā ukraiņi uztur arī savas tradīcijas un kultūru. Gan rēzeknieši, gan ukraiņu bēgļi nolēmuši sarīkot atbalsta pasākumus varonīgajai Ukrainas tautai „No sirds Ukrainai”.

Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā darbadienas vakarpusē nerimst rosība, jo te bez jau ierastajiem mēģinājumiem notiek vairāki pasākumi, kuros piedalās arī bēgļi no Ukrainas. Pirmajā stāvā aktīvi tiek lietas ierakumu sveces. Te darbojas gan latvieši, gan ukraiņi, visi, kas vēlas sniegt atbalstu ukraiņu tautai cīņā par neatkarību. Nu jau vairākus vakarus ukraiņi nāk arī uz mēģinājumiem un gatavojas koncertam „No sirds Ukrainai”.

Mēģinājumā uz skatuves kāpj gan pieaugušie, gan bērni. Pats mazākais Ukrainas pilsonis nācis pasaulē jau Latvijā un mēģinājuma laikā guļ ratiņos. Mazās dziedātājas apmeklē skolu Rēzeknē un mācās arī tiešsaistē skolā Ukrainā, apgūst latviešu valodu un mīl dziedāt.

Meitenes atzīst, ka Rēzeknē viss ir labi, cilvēki atsaucīgi viņām patīk, tomēr visas grib pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās.

Dzejniece un dziedātāja Irina Hodakivska Rēzeknē dzīvo jau otro gadu, audzina divus dēlēnus un aktīvi iesaistās arī kultūras dzīvē, apmeklē dažādus vietējos pasākumus.