Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” ierakstījis šūpuļdziesmu albumu ar nosaukumu “Čučiet!”. Tajā iekļautas astoņas kompozīcijas, sešas no kurām ir latgaliešu komponistu radītas. Šūpuļdziesmas nav tipisks žanrs korim, taču tā veidotāji atzīst, ka sieviešu korim tās ļoti piestāv. Dalība korī esot nepārtraukts mācīšanās un pilnveidošanās process, un darbs pie albuma palīdzējis “Medicus” celt arī kora kvalitāti.

Plašāk Lauras Ieviņas sagatavotajā ierakstā.

Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” pirms vairāk nekā pusgadsimta dibināts Rēzeknes rajona Centrālajā slimnīcā kā medicīnas darbinieču koris. “Šobrīd mums ir divi palikuši medicīnas darbinieki. Bet, neskatoties uz to, man ļoti patīk šis nosaukums, tādu spēku dot un tādu savu sakņu apzināšanos,” stāsta kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Anda Lipska. Tagad “Medicus” darbojas aptuveni 30 sievietes, kas pārstāv dažādas profesijas.

Pagājušais gads viņām pagāja 55. jubilejas zīmē, ko koristes pavadījušas, strādājot pie jauna albuma ierakstīšanas. Nesen šis darbs ir noslēdzies, un korim izdots šūpuļdziesmu albums “Čučiet!”. “Domājām par saturu diskam un, kas piestāvētu sievietēm, sieviešu koriem. Es domāju, nekas labāk tā nepiestāv, kā šūpuļdziesmas,” korim gana netipisko albuma žanra izvēli skaidro Anda Lipska.

Anda Lipska stāsta, ka albuma tapšanā viņi sadarbojušies ar vairākiem latgaliešu mūziķiem. Sešas no astoņām dziesmām ir vietējo komponistu radītas. Šūpuļdziesmu “Leiču, leiču…” Arnis Slobožaņins gan neesot speciāli rakstījis korim, bet viņš atzīst, ka kora mūzika un popmūzika veido interesantu savienojumu.

Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Anda Lipska stāsta, ka visgrūtāk viņiem gājis ar viņas dēla Mārča Lipska sacerēto skaņdarbu “Tec, saulīte, atpūsties”.

Albuma iznākšanu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs. Projekta īstenošana bijis kora dalībnieču komandas darbs.

“Medicus” šis ir jau otrais albums, un tā vizuālā noformējuma autore ir Inese Dundure, kas korī dzied jau 10 gadus.

Nupat iznākušais Rēzeknes sieviešu kora “Medicus” disks ir paredzēts prezentācijas vajadzībām, bet plānots, ka tajā iekļautās dziesmas būs iespēja noklausīties arī Youtube kanālā.