Pirmā mācību diena šogad arī Rēzeknes Augstskolā. Tur no jauna uzņemti 300 studenti. Liela interese viņiem bijusi par biznesa vadību, tiesību zinātni, interjera dizainu un inženierzinātnēm. Tā intervijā Latvijas Radio pastāstāstīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore Iveta Mietule.

Akadēmijā ir potēti 40% studentu, bet pasniedzēju vidū vakcinēto skaits ir lielāks. Skaidrības, kā studijas organizēt nevakcinēto studentu dēļ, pagaidām nav.

Līdz 10.oktobrim augstskolas var izmantot daļēji drošo režīmu, kas nozīmē lielu daļu nodarbību klātienē, bet nodarbības lielām studentu grupām – attālināti. Vasaras laikā augstskola aprīkojusi auditorijas tā, lai klātienē notiekošajām lekcijām studenti varētu pievienoties arī attālināti.

Klātienē studējošajiem Covid-19 sertifikāti par pārslimošanu vai vakcinēšanos tiks pārbaudīti vienreiz, bet sertifikātus, kas apliecina Covid-19 testa negatīvu rezultātu, pārbaudīs faktiski pirms katras lekcijas. Rektore gan lēsa, ka testēšanas sertifikātu nebūs daudz, jo tie ir par maksu.

Savukārt kopmītnēs var dzīvot gan vakcinētie, gan nevakcinētie studenti. Mietule norādīja, ka uz dienesta viesnīcu neattiecas noteikumi, kas attiecas uz studiju procesu.