Nacionālajā teātrī rītvakar, 18. aprīlī, ceļu pie skatītājiem uzsāks mūsdienu īru autores Mārgaretas Perijas traģikomēdija "Laiks Paradīzei!". Iestudējumu veido režisore Endīne Bērziņa, kura uzskata, ka luga ļoti trāpīgi atklāj mūsdienu cilvēka izjūtas. Mūsu dzīves temps kļūst arvien straujāks, mēs skrienam pēc kādas iztēlotas laimes un harmonijas, bet ieguvums dažkārt ir pilnīgi pretējs.
Kā šajā skrējienā apstāties? Kā saprast to, kas mums patiesi ir nepieciešams piepildītai dzīvei? – šie ir daži no jautājumiem, ko uzdod izrāde. To izspēlē sešas Nacionālā teātra aktrises.
Izrāde vēsta par sievietēm, kas viena pēc otras tiek iesaistītas "Paradīzes" komandā. Tas ir tā sauktais piramīdu shēmas bizness, kurā iesaistītajām ir jāpārdod pēc iespējas vairāk ēteriskās eļļas pudelīšu, jāpelna, jāatrod domubiedrenes, un tādējādi – kā tiek solīts – viņas sasniegs tik kāroto labklājību, laimi un līdzsvaru.
Paradīzes biznesam ir pat sava bībele un dažādi līmeņi, var sākt ar margrietiņas līmeni un, cītīgi darbojoties, izaugt līdz orhidejas līmenim.
Lugas centrā izvirzītais piramīdu shēmas bizness ir kā ļoti trāpīga metafora mūsdienu dzīves paradoksiem – uzskata izrādes režisore Endīne Bērziņa. Mēs dzīvojam laikā, kad visa kā ir par daudz, mēs kaut kur nemitīgi skrienam un rosāmies, orientieri bieži vien ir zuduši, bet apstāties un no vāveres riteņa izkāpt arī nemaz nav tik vienkārši.
Arī par būtisko cilvēcisko satikšanos lugā būs stāsts, bet jau pēc tam, kad būs sagruvušas ilūzijas par laimi ēterisko eļļu biznesa paradīzē.
Luga vēsta arī par to, ka dažkārt dzenoties pēc kārotā, mēs nenovērtējam to, kas mums jau ir un tādējādi varam pazaudēt ko ļoti vērtīgu – uzskata viena no lomu tēlotājām aktrise Daiga Gaismiņa.
Izrādē saspēlē ar Daigu Gaimiņu redzēsim Daci Bonāti, Mariju Bērziņu, Lieni Sebri, Samiru Adgezalovu-Abidi un Sanitu Paulu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X