Ļoti dzīva, aktuāla un emocionāli uzrunājoša māksla – tā tēlnieks Igors Dobičins raksturo 6. jūnijā atklāto izstādi "Mēs uzvarēsim!", kas atceļojusi no Ukrainas un kuru veido aptuveni 60 laikmetīgās mākslas darbi. Gan metāla skulptūras, gan gleznas.

Izstādes autori ir Ukrainas mākslinieku grupa "TIGOIS project", kas savos abstraktajos darbos atspoguļo gan kara nežēlību, gan pārlaicīgas un filozofiskas tēmas. Ņemot vērā izstādes vērienīgumu, tā eksponēta divās Rīgas vietās – Nacionālajā bibliotēkā un Mākslinieku Savienības galerijā.

Lielākā formāta darbi izvietoti ārtelpā pie Nacionālās bibliotēkas un jau pa gabalu pievērš uzmanību ar savu monumentalitāti.Tās ir liela augstuma un 500 un vairāk kilogramu smagas skulptūras, kurās raupjums savijas ar plastiskumu un īpašu izteiksmību. Daļa darbu veidoti tiešā metināšanas tehnikā, izmantojot šāviņu atlūzu metālu.

Izstādes autori ir Ukrainas mākslinieku grupa "TIGOIS project", kas apvieno piecus māksliniekus – tēlniekus un gleznotāju. Izstādi pirmo reizi varēja aplūkot šī gada aprīlī Ļvivas Mākslas pilī, Ukrainā. Ideja to atvest uz Rīgu pieder "Azov" medicīnas korpusa komandierim Jaroslavam Soloduham un Normundam Kalniņam, kurš regulāri ved palīdzību uz Ukrainu, stāsta brīvprātīgo kustības "UA&LV pārstāve Klaida Kalniņa:".

Latvijā ieradies arī "Azov" medicīnas korpusa komandieris Jaroslavs Soloduha, kurš atceras, kā pirmo reizi ieraudzīja darbus Iļjas Trofimčuka darbnīcā, kurš ir mākslinieku grupas "TIGOIS project" vadītājs.

Uz izstādes atklāšanu Rīgā ieradušies arī divi no izstādes autoriem – mākslinieki Danilo Turijs un Iļja Trofimčuks, kurš stāsta, ka māksla kara laikā ir gan viņa ierocis, gan patvērums.

Latvijas Mākslinieku Savienības vadītājs, tēlnieks Igors Dobičins izstādi raksturo kā ļoti dzīvu, aktuālu un dziļi personiski izsāpētu mākslu.

Tēlniecības un gleznu izstāde no Ukrainas "Mēs uzvarēsim!" skatāma Nacionālās bibliotēkas ārtelpā un Oranžērijas zālē, kā arī Mākslinieku Savienības galerijā.