Visu šo nedēļu turpinās Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kurā šoreiz ir ļoti bagātīgs nacionālo pirmizrāžu klāsts. 19. oktobrī festivāla piedāvājumā ir pašmāju īsfilmu konkursa skate, kurā iekļautas sešas jaunas filmas, to vidū arī Paula Ķestera melnbaltais darbs "Pirmie soļi".

15 minūšu garā filma vēsta par divu tuvu cilvēku sarežģītajām attiecībām un par to, cik dziedinošs spēks ir patiesai cilvēcībai un mīlestībai.  Filma ir melnbalta, bez teksta un uzņemta uz 16 milimetru filmlentes, kas pēc režisora ieskata, bija visatbilstošākais formāts filmas stāstam.

"Manuprāt, bērnība ir pats svarīgākais mūža periods. Es bērnību uztveru kā tādu nebeidzamu impulsu atomstaciju, kas spēj jebkurā procesā sniegt jebkādu virzību vai atbildi," pārliecināts režisors Pauls Ķesteris, un arī iedvesmu jaunākajai īsfilmai viņš smēlis tieši no šīs viņa pieminētās nebeidzamās krātuves.

Lai arī impulss bija ļoti personisks, filma "Pirmie soļi" nepavisam nav autobiogrāfiska. Tās stāsts ir fantāzijas auglis par māsas un brāļa attiecībām, kuri satiekas pie tikko nodegušas savas bērnības mājas gruvešiem. Atmiņu gūzma, dzīves uzslāņojumi traucē viņiem vienam otrā ieraudzīt vistuvāko cilvēku, līdz viņi tomēr atbrīvojas no šīs nastas.

Paula Ķestera jaunākā īsfilma "Pirmie soļi" iekļauta Latvijas īsfilmu konkursa skatē līdzās vēl pieciem pašmāju režisoru darbiem.