Iespēju satikties ar skatītājiem un jaunas radošas idejas turpina īstenot Rīgas Krievu teātris. Sākot no 9.februāra, tas piedāvās izglītojošu tiešsaistes projektu "ZOOMprātīgās tikšanās", kura laikā jauniešiem un citiem interesentiem būs iespēja neparastā veidā apgūt vai pilnveidot savas krievu valodas zināšanas.

Projektā piedalās septiņi aktieri, kuri gatavi iesaistīties individuālās sarunās ar jauniešiem ZOOM platformā par abas puses interesējošām tēmām. Galvenā ideja ir atraisīt un iedrošināt runāt krieviski visus tos, kuri to vēlas, bet kuriem līdz šim tas nav tik labi padevies.

Projekta izmēģinājuma posmā Rīgas Krievu teātra aktieri tiešsaistē jau vairākkārt satikās ar jauniešiem, kurus interesē krievu valodas apguve. Secinājums bija, ka tā ir abām pusēm ļoti interesanta un vērtīga pieredze. Tāpat apstiprinājās, ka tām jābūt dzīvām, dabiskām sarunām, nevis kādām nodarbībām vai lekcijām. Pēc izmēģinājuma jauniešiem bija pozitīvas atsauksmes.

Pirms izvēlēties aktieri, ar kuru tiešsaistē sarunāties, teātra mājaslapā var uzzināt, kādas tēmas ir viņa interešu lokā. Piemēram, ar Janu Herbstu būs interesanti tiem, kuriem patīk būt dabā, ar Natāliju Živecu tiem, kam patīk sports un kustība, ar Veroniku Plotņikovu tiem, kurus aizrauj ēst gatavošana un rokdarbi, bet Jevgeņijs Čerkess ir gatavs runāt par jebkuru tēmu.

Pirms tikšanās tiešsaistē aktieris savam sarunu biedram vēl arī piezvana, lai mazliet iepazītos un sadraudzētos. Projekta ideja – izmantot aktiera īpašās prasmes, lai tos cilvēkus, kuri vēlas runāt krieviski, bet viņiem tas nepadodas, iedrošinātu un atraisītu. Projekta idejas autore ir Čehova teātra vadītāja Dana Bjorka.