Rīgas Porcelāna muzejs pēc nesenās renovācijas iemantoja plašākas telpas, kā arī sešus lielus skatlogus uz Konventa sētas pusi. Laikā, kad muzejs ir slēgts, šie skatlogi ir lieliska iespēja uzturēt saikni ar skatītājiem, eksponējot tajos porcelāna mākslu.

Tik tikko skatlogos izveidotas divas izstādes. Vienā no tām var apskatīt vairāk nekā 30 autoru darbus, kas šogad tapa starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei, ko muzejs rīko jau kopš 2006. gada. Otrā ir Elīnas Titānes darbu ekspozīcija "Piedzīvojums", kas ietver visai pārsteidzošus, bet arī ļoti skaistus eksperimentus ar porcelānu.

"Mums ir paveicies, ka kopš pagājušā gada mums ir veikta muzejā tāda lieliska lieta kā telpu rekonstrukcija un paplašināšana, un līdz ar to mēs esam ieguvuši ne tikai pirmā stāva telpas, bet arī skatlogus. Un šajā gadījumā mēs sapratām, ka starptautiskā mazo formu procelāna izstāde, kas ir pietiekoši nozīmīga, kamēr muzejs ir ciet un tā nav apskatāma iekštelpās, ka mēs varam izmantot šos skatlogus, lai vismaz Vecrīgas pastaigu maršrutos jebkurš, kurš iziet cauri Konventa sētai šai laikā, var šos darbus apskatīt,"  stāsta izstāžu kuratore Ieva Nagliņa.

"Starptautiskajai izstādei " Asimetriskas kustības'' tēmu mēs izvēlējāmies savā ziņā kā atbildes reakciju uz šo laiku, jo no vienas puses tas ir kaut kāds ģeometrisks jēdziens, kur mākslinieki var spēlēties ar līniju simetriju, asimetriju, ritmiem. No otras puses asimetriskas kustības ietver arī kaut kādu pretējību, ko mākslinieki var apspēlēt tematiski," turpina kuratore.