Šodien, 14. oktobrī, sākas Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kura notikumi, kā plānots, notiks gan klātienē, gan tiešsaistē, taču savas korekcijas ārkārtas situācija festivāla norisēs ieviesīs. Tā kā līdz 18.oktobrim noteikts tā sauktais pārejas posms publiskiem pasākumiem, tad festivāla pirmās dienas varēs notikt kā iecerētas, savukārt pēc tam gandrīz nedēļu arī festivālu skars laika un skatītāju skaita ierobežojumi.Taču festivāla filmas tiks izrādītas pilnā apmērā, un tā kā lielākā daļa no tām ir pieejamas arī tiešsaistē, tad skatītāji ir īpaši aicināti izmantot šo tiešsaistes iespēju.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls ir vērienīgs pasākums, ar ļoti daudz iesaistītiem cilvēkiem, starptautiskām līgumsaistībām, tādēļ tik strauji ieviesti ierobežojumi uz to atsaucas ļoti skarbi un smagi. Šai saistībā festivāla rīkotāji nedēļas sākumā lūdza valdību kultūras nozarei kopumā noteikt divu nedēļu pārejas periodu, lai mazinātu ierobežojumu negatīvo ietekmi.

Taču valdība lēma pārejas periodam dot nedēļu, un tas nozīmē, ka gandrīz puse festivāla varēs notikt kā iecerēts, tikai pasākumos visiem būs jābūt maskām, bet otru pusi, kas ir gandrīz nedēļa, jau skars ierobežojumi, skaidro festivāla vadītāja Liene Treimane.

Var garantēti prognozēt, ka ierobežojumi festivāla plānotos ieņēmumus no biļešu tirdzniecības samazinās uz pusi – atzīst Liene Treimane, un tas ļoti būtiski apgrūtinās saistību izpildi pret ļoti daudziem cilvēkiem kā Latvijā, tā ārvalstu partneriem.

Ierobežojumu dēļ vairāki klātienes viesi atsaukuši savu piedalīšanos festivālā, bet, piemēram, atklāšanās pasākumā viesi būs, un ļoti īpaši, stāsta festivāla radošā direktore Sonora Broka.

Kopumā festivāls piedāvās vairāk nekā 100 filmu, kas izvietotas 10 tematiskajās sadaļās, tostarp piecu konkursu programmās.

Parasti visvairāk skatītājus interesējošā sadaļa ir ‘’Festival Selection”’, kurā ik gadu iekļauj lielākajos starptautiskajos kinofestivālos jau pamanītas un apbalvotas filmas, kas ir darbi, kas diktē kino modi un akcentus. Šoreiz sadaļa piedāvā 16 filmas, tostarp, arī franču kino "giganta" Leosa Karaksa filmu "Anete" – psihedēlisku un ar operas vērienu apveltītu mūziklu.

Festivāls ilgs 11 dienas līdz 24.oktobrim.