Šo sestdien, 3. februārī, Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notiks labdarības koncerts ‘’Mīlestības pieskāriens’’, kurā uzstāsies vesela virkne populāru mākslinieku, viņu vidū Kristīne Prauliņa, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Paukštello, Kaspars Zemītis un daudzi citi. Muzicēs arī vairāki kori, ansambļi un orķestri. Visi koncertā savāktie līdzekļi tiks ziedoti Svētā Jēkaba katedrāles iekštelpu remontdarbiem.

Vērienīgā restaurācija katedrālē sākās pirms septiņiem gadiem. Kas pa šo laiku padarīts, kas vēl jādara – lai to skaidrotu, Baiba Kušķe tikās ar draudzes administratoru, priesteri Renāru Birkovu.

Katedrālē tikko beigusies rīta Svētā Mise, un daži cilvēki baznīcā vēl klusām lūdzas. Redzams, ka baznīcas vidus joms ir aizņemts ar sastatnēm, jo šobrīd notiek darbs pie balkonu restaurācijas. Lielā centrālā altārtelpa savukārt jau ir skaisti atjaunota, tāpat kā abi sānu jomi. Labā sānu joma altārī atkal atgriezusies daudziem baznīcas apmeklētājiem tik iemīļotā Jēzus Sirds svētglezna, kas uz kādu brīdi bija noņemta.

Kad jautāju par neparastākajiem atradumiem restaurācijas gaitā, Renārs Birkovs ved uz baznīcas Ziemeļu jomu, kur uz akmens flīžu grīdas vietvietām redzamas senatnīgas akmens plāksnes, kas ir patiešām ļoti senu laiku liecinieces, atklājušās restaurācijas laikā, kad tika demontēta koka grīda.

Rakšanas darbu laikā lielā skaitā atklājās arī cilvēku mirstīgās atliekas – kauli un galvaskausi. Lai paustu šiem mirušajiem cilvēkiem cieņu, pēc grīdas pārbūves viņu kauli sakopoti vienuviet puspagrabā, ko dēvē par osāriju, un ikviens caur stiklu tos var arī apskatīt.

Lai atgādinātu par Svētā Jēkaba katedrāles kultūrvēsturisko nozīmi un piesaistītu ziedojumus baznīcas vēl nepieciešamajiem iekštelpu remontiem, sestdien katedrālē notiks labdarības koncerts "Mīlestības pieskāriens", kas pulcēs ļoti plaša spektra māksliniekus, stāsta producents Lūkass Mairis Marcinkevičs.