Līdz šī gada pasaules hokeja čempionāta pirmajai spēlei Rīgā atlikuši nedaudz vairāk nekā divi mēneši. Rīkotāji aktīvi gatavojas, lai Latvijas galvaspilsētā varētu uzņemt 16 valstu izlases un to apkalpojošo personālu, arī citus ārzemju viesus. Pēdējo pāris nedēļu laikā gan publiskajā telpā ir maz ziņu par konkrētām detaļām, kā organizatoriem veicas ar visu darbu realizēšanu dzīvē.

5.martā Latvijas valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 3 609 736 eiro hokeja čempionāta sarīkošanai. Līdz trim miljoniem paredzēti Rīgas Olimpiskā sporta centra futbola halles pārveidei par ledus arēnu, 230 tūkstoši „Daugavas” stadiona treniņhalles aprīkošanai, gandrīz 160 tūkstoši starptautiskās federācijas ikgadējā kongresa sarīkošanai.

Rīgas Olimpiskajā centrā šobrīd veic nepieciešamos remontdarbus, kas ir t.s. izdarāmie „mājas darbi”. Čempionāta rīkotāji darbus centrā uzsāks 6.aprīlī, kas tiks izņemts futbola zālājs un uzsākti darbi pie ventilācijas sistēmas. Olimpiskā centra aprīkošanā paredzēts ieguldīt līdz trim miljoniem eiro, bet aptuveni 1,6 miljoni no šīs summas paredzēti ēkas īrei.

Čempionāta rīkotāju SIA „Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis Latvijas Radio atklāja, ka gandrīz viss par un ap īrējamo tehniku un darāmajiem darbiem ir skaidrs, bet darbus uzsākt vēl neļauj birokrātiski šķēršļi.

Pēc sižeta kultūras un sporta centra „Daugavas stadions" valdes loceklis Daniēls Nātriņš vērtē, vai "Daugavas stadiona halli izdosies pabeigt būvēt un iekārtot 17.martā, kā tika iepriekš solīts, kad varētu tikt sakārtoti visi dokumenti, lai halli nodotu ekspluatācijā un tā reāli sāktu darboties. Kā arī analizē, kā halli varētu izmantot pēc hokeja čempionāta.

Pasaules hokeja čempionātam Rīgā jāsākas jau 21.maijā, bet tas ritēs līdz 6.jūnijam.