Vairumā Latvijas slimnīcu no šodienas, 18. oktobra, pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Kā intervijā Latvijas Radio teica P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, viņa vadītā slimnīca plānveida pakalpojumus samazinās aptuveni uz pusi. Prioritāri nodrošinās pakalpojumus onkoloģijā un kardioloģijā, un tos, kuru nesniegšana draud ar neatgriezeniskām sekām.

Stradiņa slimnīcā turpinās nodrošināt neatliekamo palīdzību saglabās. Vēl šonedēļ saglabāsies ambulatorie izmeklējumi, bet no nākamās nedēļas ierobežos arī tos, jo nepieciešams atbrīvot vietas jaunam Covid pacientu pieplūdumam. Muciņš norādīja, ka no visiem Covid saslimušajiem aptuveni 10% nokļūst slimnīcā. Muciņš arī aicināja aicina lieki nezvanīt, lai neradītu pārslodzi slimnīcas informatīvajam dienestam. Slimnīcas speciālisti sazināsies ar katru pacientu, ja viņam paredzēto operāciju vai plānveida manipulāciju plānots atcelt.

Visus pieejamos resursus slimnīca novirzīs Covid pacientu ārstēšanai. Galējā rīcība būs pacientu šķirošana, izvērtējot, kam lielākas iespējas izdzīvot un izveseļoties. Slimnīca arī meklē jaunus ārstus un māsas. Patlaban trūkst līdz 100 māsām un aprūpes māsu palīgu.

Muciņš cer, ka valdība pieņems lēmumus, kas ierobežos saslimstības pieaugumu, jo apturēt vairs nav iespējams. Kontaktu samazinājumam jābūt 50-60%, bet patlaban tas ir tikai 10%.

Kā zināms premjers Krišjānis Kariņš ir sasaucis krīzes vadības padomes sēdi. kurā spriedīs par stingrākiem ierobežojumiem cīņā pret Covid-19, jo līdzšinējie ierobežojumi nav nesuši cerēto rezultātu.