Šobrīd ir grūti prognozēt, vai Lielbritānijas parlaments atbalstīs to breksita vienošanos, ko vakar, 17.oktobrī,  atbalstīja Eiropas Savienības dalībvalstu līderi. Taču šis balsojums Lielbritānijai būs kritisks. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība).

Viņš uzsvēra, ja britu parlaments neatbalstīs šo vienošanos, kā izstāties no Eiropas Savienības, tam var sekot plaša iekšpolitiskā krīze. Proti, iespējams, nāksies rīkot jaunas vēlēšanas vai arī referendumu. Edgars Rinkēvičs atgādina, ka jāatbalsta vienošanos būs ne vien Lielbritānijai, bet arī Eiropas Parlamentam. Latvijai par to gan vairs nebūs jālemj.

Tāpat Rinkēvičs intervijā norādīja, ka šobrīd ir par agru dalīt Ukrainai tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, jo process vēl turpinās un ir vienošanās starp Latvijas un Ukrainas valstu vadītājiem rūpīgi vērtēt šo jautājumu. Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot šo naudu, jo tā saistīta ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām, tomēr ukraiņiem ir jāpierāda, ka tā ir viņu nodokļu maksātāju nauda.

Rinkevičs sacīja, ka naudas jautājumi ietekmē ne vien attiecības cilvēku, bet arī valstu vidū, tādēļ šobrīd ir centieni šo jautājumu risināt konstruktīvi.