„Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz sabiedrisko mediju izeju no reklāmas tirgus. Jautājums jārisina, jo finansējums, salīdzinot ar Eiropas Savienības vidējo, atpaliek,” šorīt Latvijas Radio atzina deputāts Ritvars Jansons no Nacionālās Apvienības. Viņš skaidroja, priekšlikumu ir daudz, tāpēc ar 2020. gadu budžetā varētu neiestrādāt jaunas iniciatīvas, kas iesniegtas no mediju uzrauga puses.

Jansons norāda, ka budžeta bāzē jābūt arī tehniskajam finansējumam, lai nebūtu jāsamazina raidījumi un žurnālistu skaits. Jansons arī atzina, ka Latvijā finansējums, salīdzinot ar Eiropas Savienības vidējo, atpaliek. Viņš piedāvā budžetā noteikt 0,17% no Iekšzemes kopprodukta sabiedrisko mediju finansēšanai.

Tāpat Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un Mediju apakškomisijas pārstāvis atzīst, ka sabiedrisko mediju pārvaldības likums, kas paredz gan jaunu regulējumu, gan finansēšanas modeli, visticamāk, šogad netiks pieņemts.

Jautājums par finansējumu sabiedriskajiem medijiem aktualizēts, jo iepriekš naudas trūkuma dēļ Latvijas Radio 4, kā arī portāla lsm.lv angļu un krievu versijas pastāvēšana bija apdraudēta.