Tikko klajā nācis romāns "Straupes pilskungi", kas ir divu autoru un dzīvesbiedru – Virdžīnijas Lejiņas un Jāņa Lejiņa – kopdarbs. Jānis Lejiņš labi pazīstams kā vērienīgās triloģijas "Zīmogs sarkanā vaskā" autors, bet Virdžīnija Lejiņa – kā visu laiku populārākā televīzijas seriāla "Likteņa līdumnieki" veidotāja. Abu jaunā, kopīgi rakstītā grāmata arī izaugusi no filmas scenārija, kas tapa 2007. gadā, bet ko filmā, diemžēl, neizdevās īstenot. Uzskatot, ka scenārijs ir gana aktuāls joprojām, autori to lēma "uzfilmēt" uz papīra.

Romānam ir traģikomiska un mazliet paradoksāla intonācija, tā darbība risinās 21.gadsimta sākuma Latvijā un tās galvenie varoņi ir kādreizējās Straupes narkoloģiskās slimnīcas pacienti. Grāmata ir vēstījums par dzīves jēgas meklējumiem, cilvēku apmaldīšanos dzīvē, bet arī iespējām atrast sevi un mainīt savu dzīvi.

Jau grāmatas vāka zīmējums ar dūmakā tīto Straupes pili un tajā ieejošajām un no tā iznākošajām pēdiņām liecina par Virdžīnijas Lejiņas režiju un romāna paradoksiem pilno intonāciju. Grūti iedomāties kādu citu romānu, kura galvenie varoņi būtu Straupes slimnīcas pacienti, caur kuru dzīvēm atklājas 21.gadsimta sākuma Latvija. Gan ar tajā valdošajām visplašākā vēriena mahinācijām, blēdībām un miljonu afērām, gan cilvēcisku sirsnību un pašaizliedzīgu rīcību otrā svaru kausā.

Romāns veltīts filmai, kuras scenāriju Virdžīnija Lejiņa un Jānis Lejiņš sarakstīja 2007.gadā, kurai jau bija izraudzīti aktieri, tostarp, Juris Hiršs galvenajā – Valdiņa lomā. Filmu gan neizdevās īstenot, toties tagad tā pārtapusi grāmatā.