Par godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejai, Bēthovena mūzika būs viens no šī gada Rudens kamermūzikas festivāla akcentiem. Skanēs vēl citu mūzikas klasiķu darbi, kā arī mūsdienu mūzika, piedāvājot arī ļoti īpašu notikumu - Pētera Vaska jaundarba pirmatskaņojumu.

Festivālā piedalīsies viens no izcilākajiem pasaules stīgu kvartetiem – Artemis kvartets, meistarīgais un daudzpusīgais vācu mūziķis Jērgs Vidmanis, orķestris "Sinfonietta Rīga", pianists Reinis Zariņš un vēl citi mākslinieki. Festivāls sāksies 2.oktobrī ar koncertu Liepājā, un turpināsies līdz 17. oktobrim ar koncertiem Rīgā un Jūrmalā.

Šogad visa muzikālā pasaule svin Ludviga van Bēthovena 250.jubileju un Bēthovena mūzika būs arī viena no Rudens kamermūzikas festivāla atslēgām. Bēthovena 15.stīgu kvartets un arī no tā iedvesmota mūsdienu mūzika skanēs festivāla atklāšanas koncertos Liepājā un Jūrmalā, kur uzstāsies viens no pasaules vadošajiem stīgu kvartetiem "Artemis kvartets". Tas pastāv jau 30 gadu, un īpašs prieks un lepnums, ka tajā kopš 2012.gada pirmo vijoli spēlē latviešu mūziķe Vineta Sareika.

"Artemis" Bēthovena jubileju šogad svin tādējādi, ka savās programmās līdzās Bēthovena vēlīnajiem stīgu kvartetiem iekļauj pavisam jaunus, speciāli viņiem rakstītus skaņdarbus, kuros ir atsauce uz Bēthovenu. Viens no darbiem viņiem rakstījis Pēteris Vasks, un festivālā dzirdēsim tā pirmatskaņojumu. Par festivālu stāsta tā mākslinieciskā vadītāja Baiba Kurpniece.