Šodien VEF Kultūras pilī pirmo reizi tiks pasniegta Latvijas stand-up komēdijas balva “Grābeklis”. Balva tiks piešķirta divās nominācijās - “Gada joks” un “Gada komiķis”. Abās nominācijās visu izšķirs skatītāju un komiķu līdzjutēju balsojums, par kuru cīnīsies aktīvākie pašmāju komiķi.

Linda Zalāne sarunājas ar vienu no stand-up komiķu saimes – Rūdolfu Kugrēnu, kurš ir pārliecināts, ka Latvijā būšana par komiķi var būt kā pamatnodarbošanās, bet, viņaprāt, tas nav tikai darbs – tā ir dzīves filozofija, spēja ikdienā saskatīt absurdas dzīves situācijas par kurām ir vērts attīstīt joku. Viņš līdzās ar vēl citiem humoristiem cīnīsies par skatītāju simpātiju un gada joka titulu.

Komiķu saime gadu no gada sakuplo, tomēr ir arī cilvēki, kas iemēģina roku komiķa arodā, saprot, ka tas nav pa spēkam un pamet to. Latvijā darbojas divas apvienības: “Riga Stand Up”, kurā komiķi uzstājas krievu valodā un “Comedy Latvia”.

“Mēs viens ar otru sadarbojamies. Ejam pie viņiem uzstāties latviski un viņi nāk pie mums uzstāties krieviski. Tur nav problēmu. Arī publika pārsteidzošā kārtā visi visu saprot. Lai gan, man šķiet, ka lielāka problēma ir latviešu publikai, kas sliktāk saprot krievu valodu. Šajā pasākumā uz skatuves būs desmit komiķi. Pamatsastāvā esam seši, un ir vēl četri cilvēki, kas regulāri nāk uz “open mic” un iet uz to, lai būtu pilna laika komiķi. Tad vēl apmēram tikpat daudzi nāk uz brīvā mikrofona vakariem un tik pat daudz ir arī krievvalodīgo komiķu pulkā,” komiķu saimes apmēru raksturo Rūdolfs Kugrēns.