25. jūlijā sākas Talsu novada muzeja simtgades svinības. Līdz 27. jūlijam muzeja pagalma pļavā trīs vakaru garumā gaidāmi izzinoši un muzikāli notikumi. Pašā muzejā būs apskatāma simtgadei veltītā izstāde „Simts”, kas ļauj ieskatīties muzeja krājuma bagātībās un iepazīt pašus muzeja veidotājus, kā arī darbinieku veikumu dažādās pētniecības ekspedīcijās. Vienlaikus skatāma arī Vijas Zariņas izstāde „Ainavas ģenēze” un Kaspara Zariņa izstāde „12+1”.

Talsu novada muzejā atrodas dabas ekspozīcija, kas nav raksturīga citiem pašvaldību muzejiem, kā arī apjomīga un sabiedrībai nozīmīga ekspozīcija par novada senvēsturi un arheoloģisko pieminekļu izpētes darbiem Laidzes Lazdiņu kapulaukā, Purciema apmetnē, Talsu Vilkmuižas ezerā un Talsu pilskalnā. Koša un bagātīga ir ekspozīcija „Ar vakardienas sauli”, kas veltīta nacionālā romantisma ideju izpausmēm, kas caurvij latviešu tautas likteņgaitas, redzams, kā tautiskais stils atklājas Latvijas Republikas laika sadzīvē arī Talsu pusē. Muzeja ēka piederējusi barona Firksa dzimtas pārstāvjiem, tā būvēta neoklasicisma stilā, ainaviskā vietā. Par īpašo muzeja atrašanās vietu vairāk stāsta muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore Ziedīte Začeste.

Muzejs svinēs simtgadi četras dienas ar plašu programmu, kad vakaros muzeja pagalma pļavā notiks muzikāli pikniki un sarunas par muzeja vēsturi un šodienu, stāsta Ziedīte Začeste. Tikmēr pašā muzejā skatāmas aktuālās izstādes, arī ceturkšņa priekšmets.

Par godu muzeja simtgadei šobrīd Talsos apskatāma īpaši veidota izstāde „Simts”, tā ļauj ielūkoties muzeja tapšanas vēsturē un rāda muzejam nozīmīgas personības, kā arī ļauj izsekot muzeja darbinieku ekspedīcijām, izveidota pat speciāla karte ar vietām, kur tās notikušas, stāstaTalsu novada muzeja direktors Uldis Pētersons.

Šobrīd muzeja krājumā ir vairāk nekā 200 000 priekšmetu, gandrīz puse no tiem ir foto negatīvi, stāsta muzeja krājuma nodaļas vadītāja Ona Kaudze. Izstāde „Simts” būs muzejā būs apskatāma līdz nākamā gada martam, tajā nozīmīga sadaļa veltīta muzeja ekspedīcijām.