Vairāk nekā gads Ukrainas frontes karstajos punktos cīņā pret iebrucējiem no Krievijas un vairāki Ukrainas armijas apbalvojumi par kaujās paveikto – tā īsumā varētu raksturot latviešu snaipera ar segvārdu "Sarkanā lapsa" gaitas Ukrainā kopš pērnā gada 24. februāra.

"24. februārī, kad sākās karš, sešos no rīta es piecēlos, skatos ziņas, o, karš sācies. Nu, labi, paņēmu, saplēsu savu līgumu. Tas man tieši tajā laikā gandrīz bija beidzies. Pateicu, viss, pietiek, dodos tālāk. Atbraucu uz Ukrainu," tā notikumus pirms gada atceras latviešu karavīrs Ukrainā ar segvārdu "Sarkanā lapsa".

Pēc speciālitātes viņš ir snaiperis. Drošības apsvērumu dēļ sīkāku informāciju par sevi viņš lūdz neatklāt. Gados jauns, jauks, smaidīgs puisis. Ja ne karš un apstākļi, kuros tiekamies, nekādi nepateiktu, ka viņš ir aukstasinīgs snaiperis, kura Ukrainā likvidēto iebrucēju skaits šobrīd pārsniedz divus desmitus.

Uz jautājumu, cik ienaidnieka karavīru viņš nošāvis, "Sarkanā lapsa" atbild: "Divdesmit vienu pagaidām. Bet nu tie ir apstiprinātie."

Ukrainā viņš ir viens no apbalvotākajiem latviešu karavīriem. "Sarkanā lapsa" jau pirms sarunas mani brīdinājis, ka par saviem apbalvojumiem nevēlas runāt, jo negrib lielīties, turklāt karš vēl nav beidzies un Ukrainā ļoti daudzi citi cilvēki būtu pelnījuši ordeņus.

Savu karjeru militārajā jomā "Sarkanā lapsa" veidojis mērķtiecīgi. Bijis Jaunsardzē, līdz pat Krievijas vispārējam iebrukumam Ukrainā dienējis Latvijas valsts militārajās struktūrās, bet 25. februārī ieradies Ukrainā. To brīdi viņš spēj nosaukt ar minūtes precizitāti.