Meistarīgi mākslas darbi un vienlaicīgi ļoti interesantas sava laika liecības ir Ojāra Martinsona fotogrāfijas, kas apkopotas izstādē „Satiktie”. Izstādi atklās 28.februārī Ojāra Vācieša muzejā, un tajā būs skatāmi populāru mākslinieku portreti, kas savulaik tapuši žurnālam „Liesma”.

Portretos redzama gan fascinējoši skaistā Maija Tabaka savā darbnīcā, gan ekspresīvais Pēteris Pētersons savā grāmatām pārpildītajā dzīvoklī, gan šarmantais Harijs Liepiņš pie Raiņa pieminekļa Esplanādē un vēl daudzas citas leģendāras personības.

„Tas bija mans dzīves posms ļoti veiksmīgais, kad 1969.gada 1.augustā mani pieņēma darbā žurnālā „Liesma”, un tad arī viss aizgāja,”  atzīstOjārs Martinsons.

Veiksmīgais posms „Liesmā” Ojāram Martinsonam ilga 20 gadu garumā, kad tapa patiešām ļoti vērienīga populāru cilvēku portretu kolekcija.

Arī lasītājiem ļoti patika redzēt slavenus māksliniekus uz „Liesmas” vākiem un lasīt rakstus par viņiem, un tā bija viena no atslēgām, kādēļ „Liesma”, sākot no 70. gadiem, savu tirāžu mēnesī palielināja no 20 000 eksemplāru mēnesī uz 200 tūkstošiem.

Kurus māksliniekus fotografēt – to izlēma redakcijā, un tad Ojārs Martinsons devās pie viņiem, un visbiežāk iemūžināja tieši katram raksturīgā vidē.