Ar dzejas starpniecību izstāstīts stāsts par skatītāju iemīļoto aktrisi Olgu Dreģi ir tikko klajā nākusī grāmata "Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!". Grāmatai aktrise izraudzījusies sev tuvu autoru dzeju, ko papildina ar savām pārdomām par dzīvi un mākslu. Dzeja un teksti grāmatā mijas ar fotogrāfijām, kas atklāj aktrises apbrīnojamo daudzveidību dažādās lomās.

Grāmata nāk klajā izdevniecības "Aminori" sērijā "Dzejas teātris", kuras misija ir iemūžināt grāmatu lapās skatītāju tik iemīļotos aktieru dzejas vakarus. Latvijas Radio uz sarunu aicināja grāmatas redaktori Sandru Dambinieci, kā arī tās galveno varoni – Olgu Dreģi.

"Tas man ir ļoti, ļoti svarīgi. Sevišķi šajā dzīves posmā tas man ir ļoti svarīgs notikums. Man tik svēts ir šis brīdis – pārsteigums un liela dāvana," gandarīta Olga Dreģe.

Aktrise Olga Dreģe no visas sirds ir patiesi aizkustināta, kad viņai piezvanu dienu pirms Ziemassvētkiem, un viņa tikko saņēmusi grāmatu no izdevniecības. Tā ir arī vizuāli ļoti skaista un izsmalcināta, uz vāka - aktrises foto, no kura izstaro siltums un vienkāršība, ļoti labi atklājot viņas dziļāko būtību:

"Man jums jāteic, ka liktenis pret mani ir žēlsirdīgs, bet arī šaudīgs, brīžiem liekot man apstāties manā trauksmainajā skrējienā. Taču, ja es ieklausos, mani apbalvo. Un šoreiz man šī grāmata ir kā liela balva no izdevniecības "Aminori", bet jo īpaši no Sandras Dambinieces, kura man veltījusi tik daudz laika, mēs esam tik daudz sarunājušās, un šīs sarunas mums ir bijušas tik iedvesmojošas un tik interesantas! Tā kā es esmu lielu pateicību parādā," bilst Olga Dreģe.

Grāmatā apkopota izlase no dzejoļiem, ko Olga Dreģe lasīja savos 80. jubilejas koncertos.