Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā ārkārtas aizbildnība piešķirta gandrīz 1000 bērniem, kuri patvērumu raduši Latvijā. Bēgļu kustība gan ir mainīga, daļa bērnu aizbrauc, vēl citi šeit ir sasnieguši pilngadību. Līdz ar ko pašlaik ukraiņu bērnu skaits, kas Latvijā dzīvo bez saviem vecākiem, ir tuvu sešiem simtiem. Sižetu sērijā "Kara bērni" Latvijas Televīzija (LTV) tikās ar divām pusaudzēm, kuras šeit bez vecākiem dzīvo jau deviņus mēnešus.

eliela pusaudžu grupa ar savām basketbola trenerēm Valmierā ieradās marta sākumā. Ar domu, ka šajās kopmītnēs padzīvos maksimums pāris mēnešus. Taču nu jau šī situācija ir krietni ievilkusies, un liela daļa nepilngadīgo meiteņu savus vecākus nav satikušas jau nepilnu gadu.

14 gadus vecā Darja no Odesas un Anna (15 gadi) no Kijivas dzīvo vienā nelielā istabā. Uz plauktiem salikti basketbola sacensībās iegūtie kausi un mīkstās rotaļlietas, kas atgādina par mājām.

Anna, kura lūdz, lai sauc viņu par Aņu, Ukrainā pieredzēja vien pirmās desmit kara dienas. Darja uz Valmieru atbrauca mazliet vēlāk.

Nepilngadīgās meitenes no visas Ukrainas ar trenerēm satikās Polijā, kur iekāpa vienā autobusā un devās taisnā ceļā uz Valmieru. Abu meiteņu vecāki palika Ukrainā. Valmierā viņas apmeklē skolu, taču atzina, ka valodas barjeras dēļ ir grūti iekļauties, tāpēc paralēli mācās arī tālmācībā Ukrainā.

Meitenes ir spiestas no pusaudzēm kļūt par pieaugušajām. Lai gan viņām ir iecelta ārkārtas aizbildne – basketbola trenere, viņas pašas ne vien mācās, bet arī gatavo sev ēst un uzkopj, pašas seko līdzi saviem tēriņiem.