Pēdējos mēnešos Latvijā no jauna parakstīto mājokļu kredītu apjoms sasniedz 100 miljonus eiro mēnesī. Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Ainars Balcers uzsver, ka tas ir ievērojams kāpums, ja salīdzina ar situāciju kāda bija gada sākumā. Tad vidēji mēnesī jauni mājokļu kredīti tika parakstīti aptuveni 75 miljonu eiro apmērā.

Tas vien liecina, ka šobrīd ir dinamiska mājokļu kreditēšanas tirgus izaugsme - iedzīvotāji vēlas aizņemties mājoklim, un bankas ir gatavas izsniegt kredītu. Tomēr lauvas tiesa jeb puse no mājokļa kredīta darījumiem notiek Rīgā. Aptuveni 25 līdz 28% ir Pierīgā un pārējais apjoms ir reģionos. Ja Rīgā aptuveni 80% cilvēku bankā vēlas saņemt kredītu, lai iegādātos dzīvokli, tad reģionos priekšroka tiek dota jau gatavai mājai vai iespējai to būvēt no jauna. Tiesa reģionos tikt pie tik liela kredīta mājas būvniecībai kā tas ir iespējams Rīgā vai Pierīgā reizēm ir izaicinoši.

Latvijas Radio skaidro, kādi ir galvenie klupšanas akmeņi reģionos uzbūvēt vai iegādāties tādu māju kā sirds kāro, nevis par kādu banka ir gatava izsniegt kredītu.