Leģendārajām "Skroderdienām Silmačos" šogad aprit trīs ievērības cienīgas jubilejas - 120 gadu kopš Rūdolfs Blaumanis lugu uzrakstīja, 100 gadu kopš tās pirmizrādes Nacionālajā teātrī un 35 gadi kopš Druvienā notika pirmais grandiozais lugas brīvdabas uzvedums.

Droši vien, ka citkārt jubilejas atzīmētu ar plašu vērienu, kas šovasar, diemžēl, nav iespējams. Taču Gulbenes novada kultūras dzīves rīkotāji tomēr raduši savu oriģinālu risinājumu, un tas ir pasākums "Skroderdienas zem zvaigžņotām debesīm", kura laikā dažādās novada vietās uz lielā ekrāna izrāda pirmās Druvienas izrādes ierakstu. Tā notika 1986. gada vasarā un to noskatījās vairāk nekā 10 000 skatītāju no visām Latvijas malu malām.

Šīs vasaras pasākumu sērija aizsākās 6. jūnijā Tirzā un turpināsies līdz pat 23.jūnijam. Izrādes ieraksts kopumā būs skatāms 17 Gulbenes novada vietās.

Svētdienas vakarā pie Tirzas kultūras nama valda mājīga un romantiska gaisotne. Vakars ir silts un patīkams, kuras ugunskurs un uz liela ekrāna, kam fonā divas kuplas liepas, rāda leģendām apvīto pirmo Druvienas brīvdabas izrādes ierakstu.

Daļa skatītāju sēž turpat pļaviņā, bet daļa izrādes ierakstu vēro no savām automašīnām. Skatītāju vidū arī pasākuma organizatore, Druvienas kultūras nama vadītāja Valda Putene. Viņa stāsta, ka vēl pirms covid laika bija iecere Druvienas izrādes 35 gadus atzīmēt ar pavisam reālu izrādi, ko, protams, tagad īstenot nav iespējams.