Šonedēļ Latvijas Radio bija dzirdams Ziņu dienesta veidotais kriminālstāsts „Slepkava brīvsolī”, kas ir par kādu neatklātu slepkavību. Proti, pirms 10 gadiem Saulkalnē veikalā nogalināja pārdevēju, bet slepkava joprojām nav atrasts. Par izpētīto stāsta Ziņu dienesta korespondente Zane Mače.

Savukārt Rūdolfs Krieviņš skaidroja, kā valsts palīdz slepkavībā cietušajiem

Personai, kura ir atzīta par cietušo kriminālprocesā, ir tiesības saņemt valsts kompensāciju par tīša nozieguma rezultātā radīto kaitējumu – morālo aizskārumu, fiziskajām ciešanām vai mantisko zaudējumu.Visos gadījumos kompensāciju var saņemt vardarbībā cietušais, bet slepkavības gadījumā – mirušā tuvinieks, kuru atzīst par cietušo. Cietušajam ir tiesības uz valsts kompensāciju arī tad, ja noziedzīgā nodarījuma izdarītājs vai viņa līdzdalībnieks nav noskaidrots, vai viņš saskaņā ar Krimināllikumu pie kriminālatbildības nav saucams.

Slepkavībā cietušajiem valsts izmaksā kompensāciju, kas ir piecu minimālo mēnešalgu apmēra. Šobrīd tie ir 2150 eiro. Piemēram, 2018. gadā šādas kompensācijas izmaksātas 97 gadījumos par kopējo summu gandrīz 165 tūkstoši eiro.