Mēs gribam rīkoties ātrāk nekā citas valstis, intervijā Latvijas Radio situāciju valstī un lēmumu izsludināt ierobežojumus, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju raksturo premjerministrs Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Šodien, 13.martā, visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Tā noteikta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim, lai ierobežotu infekcijas izplatību.

"Cilvēkiem ir jābūt atbildīgiem, lai būtu iespējams operatīvi tikt galā ar šo krīzi," atzīst Kariņš. Viņš arī pavēstīja, ka informācija par slimību un ieteikumiem tiks sagatavoti arī krieviski, lai informētu arī tos iedzīvotājus, kuri joprojām nesaprot latviešu valodu.

Lai arī šobrīd ārkārtas situācija ir izsludināta uz mēnesi, premjers pieļāva, ka iespējams, ārkārtas situāciju nāksies pagarināt. Taču ļoti daudz kas būs atkarīgs no sabiedrības izpratnes. Kariņš uzsvēra, ka šobrīd izturēties vieglprātīgi nedrīkst.