Vairāku mēnešu darbs visu ministriju paspārnē, kas rezultējies vērienīgā Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plāna projektā šodien,8.februārī, nonāks Eiropas Komisijas ekspertu rokās. Tie izvērtēs Latvijas veikumu un sniegs savas rekomendācijas. Pēc šī plāna apstiprināšanas Latvija tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis saņems 13% avansa maksājuma, ar kuru iespējams sākt īstenot projektus.

Darbs pie Latvijas plāna ieviešanas tika organizēts sešos virzienos - klimata pārmaiņas un ilgtspēja, digitālā transformācija, ekonomikas transformācija un produktivitātes reforma, veselība, nevienlīdzības mazināšana un likuma vara. Valdības pārstāvji, pagājušās nedēļas ministru kabineta sēdē, dodot zaļo gaismu Latvijas plāna ceļam uz Eiropas Komisiju ar asu kritiku neizpaudās, bet atzina, ka darbs pie plāna izstrādes bija kā milzīgas puzles likšana kopā un nereti nācās arī rasts kompromisus.

Savukārt sociālie un sadarbības partneri savu sašutumu neslēpj un kritizē plāna izstrādāšanas procesu, sakot, ka tas teju līdz pēdējam brīdim tapis ministriju gaiteņos, neiesaistot diskusijās partnerus.