Novembra sākumā atklātībā nonāca ziņas par piecu Salaspils pedagogu atstādināšanu, jo viņi nemācēja latviski runāt profesijai atbilstošā līmenī. Vai šie cilvēki atgriezīsies skolā un pēc kāda principa notiek reidi mazākumtautību skolās?

Rīgas 40.vidusskolas direktore Jeļena Vediščeva šobrīd par darbu domā arī brīvdienās un vēlās vakara stundās. Rīgas centra skolas 940 skolēniem negāja viegli jaunās kompetenču izglītības ieviešanā. Tad nāca pandēmijas ierobežojumi un nevakcinēto skolotāju atstādināšana no darba. Bet šobrīd te, kuras gaiteņos skan krievu valoda, finiša taisnē ir pāreja uz mācībām tikai valsts valodā, pēc latviešu skolām paredzētajām programmām jau no 1.septembra, kad to uzsāks 1., 4. un 7.klase.

Direktore atbalsta šo reformu un uzskata, ka to vajadzēja veikt jau pirms 30 gadiem. Viņai pašai laimējies mācīties skolā Skrīveros, kur bija latviešu un krievu plūsmas un uzplauka savstarpējas draudzības, tāpēc viņas latviešu valoda ir perfekta. Bet audzēkņiem, kuri uzauguši tikai krievvalodīgā vidē, tā nav. Un, pats galvenais, nav arī pedagogiem, kuriem nākamajā mācību gadā stundas būs jāvada valsts valodā.