Latvijas sabiedrisko mediju labdarības maratona „Dod pieci!” desmitgadē līdz šim ziņu raidījumā „Labrīt” sestdienās esam atskatījušies uz iepriekšējos gados akcijā sasniegto. Šajā reizē pievēršamies šī gada tematam – problēmjauniešiem un veidiem, kā viņiem palīdzēt. Kas slēpjas aiz devīzes „Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt”?

Riskam pakļautie jaunieši šī gada labdarības akcijas „Dod pieci!” pieteikuma video parādās kā ēnas, kā neredzamie cilvēki, jo mums, pārējai sabiedrībai, lielākoties ir ļoti ērti izlikties viņus neredzam. Taču dažādu iemeslu dēļ šādu bērnu kļūst arvien vairāk.

Iepriekšējās labdarības akcijās „Dod pieci!” nauda vākta gan onkoloģijas pacientiem, gan vecu un vientuļu cilvēku atbalstam, arī vardarbībā cietušajiem un Ukrainas bēgļu bērniem.

Kā ik gadu, ikvienam interesentam ziedojumu iespējams apmainīt pret dziesmu, kuru atskaņos Latvijas Radio 5 ēterā. Ziedot iespējams jau tagad, bet no 15. decembra akcijas karstākais punkts būs stikla studija Rīgā, Doma laukumā. Pirmo reizi labdarības maratona desmit gados tur tiks ieslēgts viens vienīgs dīdžejs, un tas būs Toms Grēviņš, kurš ir arī viens no šīs akcijas idejas autoriem.

Tā kā pēdējos gados par neatņemamu "Dod pieci!" sastāvdaļu kļuvusi skriešana, akcijas laikā Doma laukumā notiks arī pasaulē garākā labdarības stafete, proti, iesaistot vairākus simtus cilvēku, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts skriet teju 158 stundas. Tāpat kā labdarības maratons, arī skriešana būs nepārtraukta un notiks arī naktī.

Vēl viena „Dod pieci!” tradīcija ir ikgadējā akcijas himna. Šogad tās nosaukums – „Adata un diegs”, tās autori – grupa „Sudden Lights” un Gustavo.